کره شمالی موشک جدیدی را آزمایش کرد

0

ساعاتی پس از تصویب تحریم های جدید علیه پیونگ یانگ، مقامات کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند کره شمالی بامداد جمعه یک فروند موشک شلیک کرد که از آسمان جزیره هوکایدو در شمال ژاپن عبور کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.

کره شمالی با این آزمایش موشکی جدید تنش ها را پس از آزمایش هسته ای اخیر خود افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سئول و توکیو، یوشیهیده سوگا سخنگوی کابینه ژاپن در مصاحبه با خبرنگاران گفت این موشک جدید کره شمالی از آسمان ژاپن عبور کرد و در اقیانوس آرام در حدود دو هزار کیلومتری شرق جزیره هوکایدو فرود آمد.

وی افزود اینگونه اقدامات تحریک آمیز مکرر کره شمالی غیرقانونی است و ما مخالفت خودمان را با اینگونه اقدامات با شدیدترین وجه ممکن اعلام می کنیم.

تهدید گوام و ژاپن

ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرد این موشک نامشخص به ارتفاع ۷۷۰ کیلومتری رسید و مسافتی حدود ۳۷۰۰ کیلومتری را طی کرد که برای رسیدن به جزیره گوام کافی است.

جزیره گوام تحت کنترل آمریکا قرار دارد.

به گزارش العالم، کره شمالی ماه گذشته نیز موشکی را از منطقه ای مشابه نزدیک پیونگ یانگ شلیک کرد که آن موشک نیز از آسمان ژاپن عبور کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی پس از این شلیک موشکی کره شمالی نشست شورای امنیت ملی را خواستار شد. ژاپن نیز نشست شورای امنیت ملی را برگزار کرد.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام

منبع:برنا

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید