کایزرسبرگ دهکده محبوب فرانسه

0

دهکده کایزرسبرگ، یکی از ناشناخته‌ترین جاذبه های گردشگری فرانسه که در منطقه آلزاس در شمال شرقی این کشور و نزدیک به دو کشور آلمان و سوئیس قرار دارد.

این دهکده توسط بینندگان یک برنامه تلویزیونی در فرانسه به عنوان محبوب‌ترین روستا در این کشور انتخاب شده است. انتخاب این روستا به عنوان محبوب‌ترین روستا از نظر مردم فرانسه، بعد از رقابت با ۱۲ روستای دیگر از سرتاسر کشور فرانسه شکل گرفت.

دلایل شهرت کایزرسبرگ

این شهر کوچک ۲۸۰۰ نفری در منقطه هوت رین فرانسه در نزدیکی مرز آلمان قرار دارد. این منطقه بخاطر نوشیدنی های فوق العاده و بازارهای زمستانی در کریسمس بسیار مشهور است.

معماری کایزرسبرگ

با یک قدم زدن ساده در کوچه های این روستا، متوجه تنوع خارق العاده معماری آن که مربوط به قرن سیزدهم میلادی است، خواهید شد. برخی از بهترین ساختمان های این شهر کوچک، کلیساهای بسیار قدیمی آن هستند، از جمله کلیسای سنت کوآ ساخته شده در سال ۱۲۳۰، نیایش خانه ابرهوف ساخته شده در سال ۱۳۹۱ و کلیسای کوچک سنت الکسیس، ساخته شده در قرن شانزدهم میلادی.

دژ نظامی کایزرسبرگ

دهکده کایزرسبرگ در حدود سال ۱۲۱۸ میلادی بنا نهاده شد. این دهکده در اصل، بخاطر موقعیت عالی و نزدیک بودن آن به یک دره بزرگ، به عنوان دژ نظامی به کار برده می شد. اگر توریست ها، از روستا خارج شده و به اندازه ده دقیقه پیاده روی کنند، می توانند ساختمان این دژ نظامی (ساخته شده بین قرن های سیزدهم و شانزدهم) را از نزدیک ببینند و منظره سرتاسری دره کایزرسبرگ را تماشا نمایند.

نمایی دیگر از کایزرسبرگ

در طول ۸۰۰ سال گذشته، این شهر کوچک کاملا متحول شده و بخاطر تنوع نوشیدنی های مشهور خود، شناخته شده است. اگر قصد دارید، بدانید که کایزرسبرگ چه شکلی است، از تصاویر وب کم هایی که در خیابان های شهر نصب شده اند، دیدن کنید تا کاملا متوجه شوید که چرا این روستا محبوب ترین روستای فرانسه می باشد.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:همگردی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید