پوتین: برای خروج ترامپ از توافق پاریس خوشحال باشید

0

پوتین بر خلاف رهبران سایر کشورهای جهان که از تصمیم ترامپ برای خروج از توافق آب و هوایی پاریس گله می‌کنند عنوان داشت که این اقدام آمریکا جای خوشحالی است.

به گزارش الجزیره، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به پرسشی که از وی در مورد تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای خارج کردن این کشور از توافق آب و هوایی پاریس مطرح شده بود برخلاف سایر رهبران جهان که از این امر گله مند هستند گفت: نگران نباشید، خوشحال باشید. توافق آب و هوایی تا سال ۲۰۲۱ اجرایی نمی شود و این به کشورها فرصت می دهد تا با راه حل سازنده برای مقابله با گرمای زمین آماده شوند.

پوتین در ادامه گفت: درباره تصمیم دونالد ترامپ هیچ قضاوتی نمی کنم، اما آمریکا بهتر است همچنان به این توافق پایبند باشد.

بر اساس این گزارش، روسیه نیز از امضا کنندگان توافق آب و هوایی پاریس به شمار می رود اما شخص پوتین هنوز این توافق را تائید نکرده است.

تصمیم ترامپ برای خارج شدن آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس موجی از واکنش های منفی را در پی داشت و علاوه بر آنکه چین، هند و اتحادیه اروپا بر تعهد خود نسبت به این توافق تاکید کردند «دونالد تاسک» رئیس شورای اتحادیه اروپا گفت: تصمیم دونالد ترامپ یک اشتباه بزرگ بود.

رهبران کانادا و بریتانیا نیز با ابراز تاسف از تصمیم ترامپ گفته‌اند کشورهایشان به معاهده پاریس پایبند خواهند ماند. رهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا هم در بیانیه‌ای مشترک، از این اقدام دونالد ترامپ ابراز تأسف کرده‌اند.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:مهر

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید