پنج پاک کننده طبیعی صورت

0

برای داشتن پوست زیبا و سالم چه باید کرد؟ پاک کننده طبیعی صورت یکی از بهترین راه‌ها هستند. بنابراین اگر شما هم به دنبال ماده‌ای بی‌ضرر برای پاک‌سازی پوست‌تان هستید، با ما همراه باشید.

شیر

شیر حاوی پروتئین و چربی است که ترکیب خوبی برای پوست به حساب می‌آید. در واقع شیر پوست شما را مرطوب و نرم می‌کند و خوبی‌اش اینست که به راحتی در دسترس است و شما می‌توانید آن را از هر فروشگاهی تهیه کنید.

شیر حاوی اسید لاکتیک است که به عنوان یک لایه بردار عمل کرده و سلول های مرده پوست را از بین می‌برد. علاوه بر آن سموم را نیز پاک می‌کند.

بنابراین اگر پوست خشکی دارید و به فکر ماده‌ای برای تمیز کردن آن می‌گردید، شیر گزینه بسیار خوبی است. پس از پاک سازی پوست تان با این ماده، صورت تان را با آب گرم بشویید.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا معجزه می‌کند، همانطور که می‌بینید سالیان سال است که این ماده در صنعت زیبایی حرف اول را می‌زند. آلوئه‌ورا حاوی ۱۵ اسید آمینه و ۲۰۰ خاصیت دارویی است که برای پوست بسیار مفید است.

کافی است چند قطره از ژل آن را به عنوان آرایش پاک کن به پوست‌تان بزنید. این ماده نه تنها موجب حساسیت نمی‌شود بلکه برای پوست‌تان مفید نیز هست.

روغن نارگیل

شما می‌توانید این ماده معجزه آسا را هم در آشپزخانه و هم در حمام خانه‌تان استفاده کنید. راه‌های زیادی برای استفاده از این ماده پرکاربرد وجود دارد که یکی از آنها پاک کردن صورت است. افرادی که می‌خواهند به جای محصولات آرایش از ماده‌ای طبیعی برای پاک سازی پوست‌شان استفاده کنند، ما این روش امن را به آنها پیشنهاد می‌دهیم.

شما حتی می‌توانید محصولات آرایش ضد آب‌تان را با این ماده از بین ببرید. این ماده نه تنها پوست شما را تمیز می‌کند بلکه با خاصیت آب‌رسانی خود، آن را نرم و سالم‌تر نیز می‌سازد. فقط یادتان باشد که پس از استفاده از آن، صورت‌تان را با آب بشویید.

آب خیار

خیار ماده‌ای است که موجب شادابی و هیدراته شدن پوست می‌شود. آب خیار را بگیرید و از آن به عنوان لوسیون برای نرم کردن پوست‌تان استفاده کنید. البته خیار فواید دیگری هم دارد، به عنوان مثال اگر پوست‌تان دچار التهاب شد، زدن خیار به پوست‌تان از درد و التهاب‌تان می‌کاهد. برای تأثیر بیشتر حتی می‌توانید چند قطره روغن به پوره آن بیفزایید.

آواکادو

آواکادو میوه‌ای است که چون بمب اثر می‌کند. شما می‌توانید آن را بخورید یا که از آن استفاده‌های دیگری، مانند پاک کننده صورت کنید. روغنی که از آواکادو گرفته می‌شود پوست صورت شما را به سادگی تمیز کرده و آن را با ویتامین و اسیدهای چرب تقویت می‌کند. آواکادو در هیدراته کردن و نرم کردن پوست‌تان نیز بسیار موثر است.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:برترین

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید