لوازم و ابزار ضروری برای یک آرایش زیبا

0

خریدن یک ست برس آرایشی اقدام خوبی برای حرفه‌ای‌تر شدن در آرایش کردن است اما این فقط اولین قدم است. مهم‌تر از خریدن ستی لوکس و مرغوب، باید کاربرد درست و مناسب هر کدام از این برس‌ها را بدانید. باید فرق برس سایه و کرم پودر را بدانید و آن را در آرایش کردن به کار ببرید.

شروع مبتدی‌ها

brash_makeup_1_asrinoپخش کردن کرم‌پودر با اسفنج کار ساده‌ای نیست که افراد مبتدی از عهده آن بربیایند و بتوانند به صورت یکنواخت کرم پودر را روی صورت پخش کنند، به این افراد توصیه می‌کنیم از برس‌های گرد حجیم استفاده کنند، سایز بزرگ یا متوسط این برس‌ها برای چنین کاری مناسب است. یک نمونه از چنین برسی مدل ۱۸۷SH است .


یکنواخت بزنید

brash_makeup_2_asrinoیکی از بهترین وسایل برای زدن پودر به صورت، برس‌های تخت هستند. فشرده و بزرگ بودن این برس‌ها به شما کمک می‌کند تا پودر را به‌راحتی روی صورت خود پخش کنید. اگر سایز متوسط این برس‌ها را انتخاب کنید، از آن می‌توانید برای رژگونه و پشت چشم هم استفاده کنید. نمونه Gucci که در تصویر می‌بینید، استاندارد است.


به نازکی تار مو

brash_makeup_3_asrino

کشیدن خط چشم مهارت خاصی می‌خواهد ولی در کنار داشتن مهارت، نوع برس هم اهمیت خاصی دارد. برای این کار ‌دنبال برسی باشید که دسته بلندی داشته باشد تا امکان حرکت زیاد را به شما بدهد. برسی که برای کشیدن خط چشم انتخاب می‌کنید، باید تخت و موهایش کوتاه، به هم فشرده و محکم باشد.


یک تیر و دونشان

brash_makeup_4_asrino

برس‌هایی که برای ابروها استفاده می‌شوند، مدل‌های مختلفی دارند ولی برای استفاده عادی و روزمره کافی است برسی را انتخاب کنید که شامل برس و شانه باشد. باید برسی باشد که ابروهای پرپشت را هم به راحتی شانه و صاف کند. برای نمونه این برس ابرو می‌تواند انتخاب خوبی برای مرتب کردن ابروهای شما باشد، همچنین در انتهای دیگرش برسی برای سایه زدن ابرو هم دارد.


تکنیک حرفه‌ای‌ها

brash_makeup_5_asrino

اگر شما به جای رژلب‌های معمولی از نمونه‌های کاسه‌ای استفاده می‌کنید، به برسی احتیاج دارید تا این کار را حرفه‌ای انجام دهید. در برس‌های مخصوص رژلب معمولا از موهای مصنوعی استفاده می‌شود که لازم نیست خیلی به هم فشرده و زیاد باشند؛ برسی با موهایی محدود و کوتاه که بتواند به راحتی مواد را روی پوست لب بخواباند. برس‌های رژلب می‌توانند از برس‌های گرد یا تخت باشند.


ماهرانه سایه بزنید

brash_makeup_6_asrino

یکی از مهم‌ترین‌ برس‌هایی که باید در کیف لوازم آرایش خود داشته ‌باشید، برس‌ نرم و کوچکی است که سر آن مربعی شکل باشد، این برس‌ها برای سایه‌های پودری چشم مناسب هستند. علاوه بر این برس کوچکی که نوک نسبتا باریکی داشته باشد، می‌تواند برای مخلوط کردن چند رنگ سایه کاملا مناسب باشد.

 

 

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:مجله زندگی ایده آل

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید