فیسبوک تماس صوتی گروهی را برای کاربران دسکتاپ فعال کرد

0

فیسبوک در حال بررسی امکان افزودن مکالمه صوتی گروهی برای کاربران دسکتاپ است. TechCrunch گزارش می دهد غول شبکه های اجتماعی که در اردیبهشت ماه سال جاری مکالمه گروهی تا سقف پنجاه نفر را به اپلیکیشن مسنجر خود روی موبایل افزود، حالا همین قابلیت را به دسکتاپ نیز می آورد.

این ویژگی فعلاً به صورت آزمایشی و برای تعداد محدودی از کاربران فعال شده، و برای بررسی آن می توانید به قسمت مکالمات گروهی رفته و به دنبال آیکن تلفن در قسمت بالا و سمت راست این پنجره بگردید. برای استفاده از این قابلیت کافیست روی این گزینه کلیک کنید.

facebook_group_voice_calling_1_asrino

قابل ذکر است با تکامل سیستم های پیام رسان از حالت متنی به رسانه ای، اپلیکیشن ها در رقابت سختی برای جذب کاربران با تکیه بر ارتباط صوتی و تصویری هستند.

شرکت اکیولس به تازگی از قابلیت تماس صوتی بین کاربران هدست های واقعیت مجازی خود موسوم به Parties پرده برداشت، و اسنپ چت نیز چند ماه قبل ارتباط صوتی و تصویری را به اپلیکیشن خود افزود.

همچنین گوگل اخیراً اعلام کرد که حالت مکالمه صرفاً صوتی را به اَپ گفتگوی تصویری خود یعنی Duo اضافه خواهد کرد. در همین راستا، واتس اپ نیز بالاخره از ماه گذشته ارتباط ویدیویی را در اختیار کاربرانش قرار داد.

اما از آنجا که فیسبوک پلتفرم پرکاربردتری در مقایسه با تمامی موارد بالا به شمار می رود، این کمپانی می تواند با ارائه خدمات بیشتر از جمله گفتگوی صوتی گروهی، به مرجع اصلی ارتباطات با دوستان و اعضای خانواده بدل گردد.

البته تمام موارد فوق منوط به این است که قابلیت مذکور از حالت آزمایشی بیرون آمده و در دسترس تمام اعضا قرار گیرد.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:دیجیاتو

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید