روس‌تک: S300 بطور کامل تحویل ایران داده‌شد

0

مدیر اجرایی شرکت روسی «روس‌تک» اعلام کرد که مسکو به تمامی تعهداتش در قبال قرارداد تحویل سامانه‌های دفاع هوایی اس ۳۰۰ «S300» به ایران عمل کرده است.

«سرگئی چمیزوف» مدیر اجرایی شرکت روسی «روس‌تک» اعلام کرد که روسیه به تمامی تعهداتش طبق قرارداد تحویل سامانه‌های دفاع هوایی «اس ۳۰۰» به ایران عمل کرده است.

خبرگزاری تاس گزارش کرد، چمیزوف در نشستی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در کرملین اعلام کرد: «ما همچنین تحویل اس ۳۰۰ به ایران را تکمیل کردیم. ما به تمامی تعهدات خود عمل کردیم».

در سال ۲۰۰۷ جمهوری اسلامی ایران طبق قراردادی با کشور روسیه خواهان خریداری سامانه اس‌۳۰۰ از این کشور بود که البته در مقطعی روسیه از تحویل این سامانه خودداری کرد که موجب شکایت ایران به دادگاه بین‌المللی شد.

با اینحال، سال گذشته میلادی، همزمان با توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه‌آلمان)، ولادیمیر پوتین، دستور لغو عدم واگذاری این سامانه به ایران را صادر کرد.

طبق گزارش تاس، در اکتبر گذشته، سرویس همکاری نظامی-فنی فدرال روسیه اعلام کرد که مسکو تحویل سامانه‌های اس ۳۰۰ به ایران را تکمیل کرده است.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:فارس‌نیوز

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید