راهروی پادشاهان؛ مسیر خطرناک پیاده‌روی

0

مسیری که با نام ‏El Caminito del Rey Path‏ ( یا راهروی پادشاهان ) شناخته شده است، یکی از خطرناک‌ترین مسیرهای ‏پیاده‌روی در جهان است که در تنگه گایتانس ساخته شده است و به علاقه‌مندان به هیجان، چشم‌اندازی خارق‌العاده از رودخانه ‏Gualdalhorce‏ ، از ارتفاع ۳۳۰ پایی ، به نمایش می‌گذارد.

پس از مرگ پنج نفر در پی حادثه‌ای در این مسیر در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰، راهروی پادشاهان برای مدت‌ها بسته بود و عبور ‏از روی آن ممنوع بود تا اینکه پس از بازسازی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۵ بازگشایی شد. در این بازسازی‌ها بیش از ۵.۵ ‏میلیون یورو هزینه شد تا این مسیر برای گردشگران امن‌تر شود و خطری آنها را تهدید نکند.

از زمان بازگشایی این راه در سال ۲۰۱۵ ، ۶۰۰۰۰۰ توریست از آن بازدید کردند. این جاذبه در منطقه به قدری شهرت و طرفدار ‏دارد که تعداد بازدیدکنندگان از آن را به سالی ۳۰۰۰۰۰ نفر محدود کرده اند و در روز بیش از ۱۱۰۰ نفر نمی‌توانند در این مسیر ‏قرار بگیرند.

با وارد شدن به فصل بهار و مساعد شدن شرایط هوا در این منطقه قرار است این مسیر از ۲۲ آوریل دوباره برای تردد ‏گردشگران باز شود.

هزینه بلیط آن ۱۰ یورو می باشد و تا پایان سال نیز، در صورت مساعد بودن شرایط هوا، باز خواهد ماند. ‏گذر از این مسیر ۶ کیلومتری چهار الی پنج ساعت طول خواهد کشید.

این راه بیش از صد سال قدمت دارد و در گذشته برای تردد کارگران به نیروگاههای برق آبی در نزدیکی آن، استفاده می شد.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:لست‌سکند

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید