دستور پخت استیک با سس قارچ

0

#استیک_با_سس_قارچ
قارچ: ۱۰۰ گرم
نمک: ۲/۱ قاشق چای خوری
فلفل: مقداری
کره: ۲ قاشق غذاخوری
آرد: ۲ قاشق غذاخوری
شیر یا شیر و خامه: یک پیمانه
طرز تهیه:
۱- قارچ ها را بشویید و از درازا به قطعات کوچک، تقسیم کنید.
۲- قارچ ها را در یک قابلمه بریزید. نمک و فلفل و کره را به آن ها اضافه کنید وقابلمه را بدون در، روی حرارت کم به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا کره، کاملا ذوب شود و قارچ ها طلایی رنگ شوند.
۳- آرد و شیر را در یک کاسه با هم مخلوط کنید و مخلوط رادر حالی که هم می زنید، به آرامی، به محتوای قابلمه اضافه کنید.
۴- به مدت ۱۰ دقیقه سس را حرارت دهید و در این مدت هرچند وقت یک بار آن را هم بزنید.
ابتدا باید برای استیک از گوشت مناسب استفاده کنید.بهترین انتخاب راسته گوساله و یا فیله گوساله است.اگر دوست دارید استیک شما مغز پخت شود ، می توانید گوشت خود را بکوبید.سپس آن را یه فلفل سیاه ، پودر سیر و پیاز و کمی نمک مزه دار کنید و اجازه دهید یک ساعت در این مواد باقی بماند. دقت کنید که گوشت شما کاملا خشک نشود چون پس از پخت سفت می شود.گوشت را در ظرف شیشه ای یا پلاستیکی و در دار قرار دهید و آن را در یخچل قرار دهید.برای اینکه مواد بیشتر در استیک نفوذ کنند ، آن ها را با چنگال سوراخ کنید.برای مرینت کردن از سس وچستر و سویا سس آب پیاز استفاده بکنید .

برای سرخ کردن استیک از ماهیتابه چدن استفاده کنید تا گرمای بالایی جذب کند.پس از گرم شدن ماهیتابه ، دو طرف استیک را با مقدار زیادی کره بپوشانید و در آن قرار دهید.حتما صبر کنید تا یک طرف استیک کامل سرخ شود و بعد آن را بچرخانید تا استیک شما آب نندازد و سفت نشود.

هرگز از گوشت تازه برای استیک استفاده نکنید.حتما از گوشتی که ۱۰ تا ۱۵ روز از زمان آن گذشته است استفاده کنید.در زمان پخت استیک ، نمک به آن اضافه نکنید و آن را در هنگام سرو روی آن بپاشید.

سعی کنید اگر گوشت شما یخ زده است ، برای آب شدن در یخچال قرار دهید تا به صورت آهسته آب شود تا بعد از پخت نرم تر شود.

  • رتبه بندی کاربران (۰ رای)
    ۰
    رتبه شما :
خلاصه
۰%
۰
عالی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید