جریمه شرکت آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایران

0

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد شرکت تولید تجهیزات پزشکی محکوم به پرداخت بیش از ۵۰۰ هزار دلار جریمه به دولت این کشور به اتهام نقض تحریم‌های ایران در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ شد.

بر اساس بیانیه دولت آمریکا، شرکت تولید تجهیزات پزشکی یونایتد آمریکا با وزارت خزانه‌داری این کشور توافق کرده است تا به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران ۵۱۵۴۰۰ دلار به دولت این کشور جریمه پرداخت کند.

این شرکت آمریکایی متهم است که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ در معامله غیرمستقیم با ایران ۵۶بار تحریم‌های کاخ سفید علیه ایران را نقض کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، این شرکت با علم به اینکه تجهیزات فروخته شده به مقصد ایران خواهند رفت دست به فروش آن‌ها زده است.

تجهیزات این شرکت ابتدا به امارات منتقل شده و سپس به ایران ترانزیت شده اند.

تجهیزات فروخته شده به ایران از سوی شرکت یونایتد شامل دستگاه‌های عکس برداری پزشکی بوده‌اند و وزارت خزانه داری آمریکا اصرار دارد که این شرکت با علم به اینکه شرکت‌های اماراتی این تجهیزات را به ایران منتقل خواهند کرد دستگاه‌ها را به امارات صادر کرده است.

رسانه‌های مختلف گزارش داده‌اند که در حال حاضر دولت آمریکا مجوز صادرات تجهیزات پزشکی به ایران را صادر کرده اما تاکنون وزارت خزانه‌داری این کشور تنها به انتشار این گزارش بسنده کرده است.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:افکارنیوز

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید