تلگرام امکان برقراری تماس صوتی را ارائه می‌دهد/بزودی

0

مدیر ارشد اجرایی تلگرام، پاول دورف (Pavel Durov)، تأیید کرده است که امکان تعویض تم و قابلیت برقراری تماس‌های صوتی، به زودی به برنامه‌ی موبایلی تلگرام اضافه خواهد شد. این خبر زمانی تأیید شد که کارآفرین روسیه‌ای، جمعه‌ی گذشته به توییت یکی از کاربران در این مورد پاسخ داد.

شخصی با حساب کاربری adinhorman9 در شبکه‌ی اجتماعی توییتر از پاول دورف درخواست اضافه شدن قابلیت‌های مذکور را به برنامه‌ی تلگرام داشت و دورف این گونه پاسخ او را داد: «سلام. ممنون. این کار رو می‌کنیم.»

افزوده‌شدن امکان تعویض تم در نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام

نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام اخیراً با به روز رسانی ۱.۰، امکان تعویض تم را پیدا کرده است و بنابراین می‌توانیم با اطمینان بگوییم که تا زمان اضافه شدن این قابلیت به برنامه‌ی موبایلی تلگرام نیز فاصله‌ی چندانی نداریم.

در مورد امکان برقراری تماس‌های صوتی و ویدیویی رمز نگاری شده اما، یک توییت از حساب کاربری رسمی تلگرام در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ میلادی، توسعه‌ی این فناوری را فاش کرده بود، هر چند که آن را در اولویت برنامه‌های این شرکت بیان نمی‌داشت.

در این توییت آمده است: «بله، ما قبلاً فناوری تماس صوتی رمز نگاری شده را توسعه داده‌ایم، اما در حال حاضر آن را به عنوان یک اولویت برای تلگرام نمی‌بینیم.»

اما شرایط از سال ۲۰۱۵ تاکنون تغییر پیدا کرده است. بسیار دیگری از پلتفرم‌های پیام رسانی از جمله فیسبوک مسنجر، واتس اپ، کیک، وی چت و … توانایی برقراری تماس‌های صوتی و یا حتی ویدیویی را به کاربران ارائه می‌دهند.

یک کاربر Reddit حتی در گذشته قابلیت مخفی برقراری تماس صوتی را در نسخه‌ی ۳.۱۶ برنامه‌ی تلگرام شکار کرده بود. همین مسئله باعث می‌شود تا به این نتیجه برسیم که قابلیت برقراری تماس، به زودی و در آینده‌ای نه‌چندان دور به اپلیکشن پیام رسانی محبوب تلگرام اضافه خواهد شد.

 

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:PhoneArena

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید