ترفندهایی ساده برای داشتن خانه زیبا

0

امروزه خانه ها کوچک تر و کوچک تر می شوند و دیگر جایی برای تزئینات و وسایل اضافی برای دکوراسیون نمی ماند. هزینه ها سنگین است و باید برای فراهم کردن محیطی با نشاط برای زندگی کردن دست به ترفندهایی زد که ساده اما ارزان است و روحیه شما را متحول می کند.

اولین نکته اینکه یادمان باشد خانه  فعلی ما چیزهایی در خود دارد که می توانیم به آن ها عشق بورزیم و دوست شان داشته باشیم و پس لازم است با این احساس که خانه شما خیلی با خانه هایی که در مجلات و سایت های دکوراسیون داخلی می بینید متفاوت است مقابله کنید. در این مطلب می خواهیم نکاتی را به شما بگویم که باعث می شود شما قدر خانه زیبا و البته ناقص خود را بیش از پیش بدانید و بتوانید با همین داشته ها از زندگی خود لذت ببرید.
وقتی احساس نارضایتی و ناراحتی از وضعیت خانه خود دارید، سعی کنید قسمتی از خانه خود را تمیز و منظم کنید: کشوی یک میز کوچک و یا شیشه های دهن گشاد روی پیش خان آشپزخانه و یا هر کار دیگری که به نظرتان می رسد

 

عکس های خانوادگی

می توانید با عکس های زیبای خانوادگی خود در گوشه ای از خانه منظره ای زیبا و خاطره انگیز درست کنید. برای اینکه این نقطه کاملا به چشم بیا باشد باید چندین عکس خود را در اندازه بزرگ چاپ و قاب کنید. طرح قاب به سلیقه خودتان بستگی دارد اما ترجیحا همه آنها یک رنگ باشند تا منظره ای یکدست و عاری از به هم ریختگی به نمایش بگذارند. برای اینکه خیلی هم گران تمام نشود می توانید از قاب های چوبی یا فلزی ساده استفاده کنید.

یافته ها خود را به نمایش بگذارید

بدون هیچ هزینه ای می توانید وسایل ریز دکوری زیبایی پیدا کنید. فقط کافیست دفعه بعدی که مسافرت – دریا یا جنگل – می روید عناصری که به نظرتان زیبا هستند را با خود به خانه بیاورید. صدف و سنگ هایی زیبایی که کنار ساحل وجود دارند مجموعه زیبایی برای نمایش تشکیل می دهند.

از آشپزخانه خانه خود بیش تر استفاده کنید

هر چه بیش تر از خانه خود استفاده کنید و وقت خود را در آن سپری کنید، بیش تر به نکات مثبت و ویژگی های خوب آن که باعث راحت انجام شدن کارهای شما می شوند پی می برید. چیزی در ریتم خرید کردن، غذا پختن، خوردن غذا دور یک میز در کنار خانواده وجود دارد که باعث ایجاد گرما و دنج بودن در یک خانه می شود. چیزی که نمی توان آن را با هیچ چیز دیگر جایگزین کرد.

مکانی برای خوشحالی و رضایت فراهم کنید

برای یک لحظه تمام چیزهایی را که در مورد طراحی داخلی یاد گرفته اید فراموش کنید و به این سوال پاسخ دهید: چه چیزی باعث می شود شما احساس خوبی داشته باشید؟ چه رنگی به سرعت احساس شما را تغییر می دهد و شما را خوشحال می کند؟ چه نوع اثر هنری روح شما را به پرواز درمی آورد؟ به جای این که سعی کنید با ایده آل ها زندگی کنید، از چیزهایی در خانه خود استفاده کنید که به آن ها علاقه دارید و وقتی آن ها را می بینید به شما احساس خوبی دست می دهد.

یکی از کمدهای خانه را نظم دهید

وقتی احساس نارضایتی و ناراحتی از وضعیت خانه خود دارید، سعی کنید قسمتی از خانه خود را تمیز و منظم کنید: کشوی یک میز کوچک و یا شیشه های دهن گشاد روی پیش خان آشپزخانه و یا هر کار دیگری که به نظرتان می رسد. تمام وسایل اضافه را از آن محل خارج کنید، آن جا را با آب و صابون بشویید، چیزهایی که به آن ها نیازی ندارید را از آن محل خارج کنید و باقی وسایل را نگه دارید، و اگر لازم است وسایل دیگری را به آن محل اضافه کنید. این کار احساس بسیار مثبتی در شما ایجاد می کند و باعث می شود از خود رضایت داشته باشید.

بدون هیچ هزینه ای می توانید وسایل ریز دکوری زیبایی پیدا کنید. فقط کافیست دفعه بعدی که مسافرت – دریا یا جنگل – می روید عناصری که به نظرتان زیبا هستند را با خود به خانه بیاورید

 

گوشه ای دنج برای افکار خودتان

سعی کنید همیشه گوشه ای دنج در خانه برای خودتان طراحی کنید تا هر زمان که از هرجا و هرکس خسته شدید به آنجا پناه آورید و احساس آرامش در آنجا داشته باشید. این گوشه دنج حتما نباید فضایی خاص باشد شما می توانید با قراردادن یک صندلی یا نیمکتی چوبی با یک میز کوچک و قدیمی حسی دل انگیز به فضا بدهید و فضایی دنج خلق کنید. سعی کنید روی این میز گلدانی ساده با شاخه گلی طبیعی قرار دهید. اگر این فضا را کنار یک پنجره چیدمان کنید بسیار عالی است.

جایگاه مهم ترین عنصر اتصال روابط خانوادگی

به دلیل جایگاهی که تلویزیون در خانه دارد و دوست همیشگی برای خانواده ها شده، بهتر است آن را در جایی قرار دهید تا افراد خانه بتوانند دور هم بنشینند و در ساعت های تماشای تلویزیون در کنار هم باشند.

از وسایل خانه خود قدردانی کنید

فرقی نمی کند از دفتر یادداشت و خودکار استفاده می کنید یا از ابزار دیجیتالی، مهم این است که از یک جایی شروع کنید. سعی کنید روز خود را با ضبط کردن سه چیزی که خانه شما دارای آن است و از آن سپاس گذار هستید آغاز کنید. البته می توانید این کار را در شب انجام دهید و روز خود را با این کار به پایان برسانید.

منبع:تبیان
ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
  • رتبه بندی کاربران (۰ رای)
    ۰
    رتبه شما :
خلاصه
۰%
۰
عالی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید