ترسناک‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین افتتاح شد

0

1

در طول گرند کنیون شهر «ژانگجیاجی» (Zhangjiajie) چین و در ارتفاع ۳۰۰ متری از ژرفنای پوشیده با درخت و عمیق این دره، یک پل معلق شیشه ای دلهره‌آور قرار دارد.

پل شیشه‌ای گرند کنیون ژانگجیاجی روز ۲۰ آگوست (۳۰ مرداد) در استان «هونان» برای عموم مردم افتتاح شد. حالا این پل، مرتفع‌ترین و طولانی‌ترین پل شیشه‌ای است که تاکنون ساخته شده. گذرگاه آن بیش از ۴۲۶ متر و عرضش ۱٫۸ متر است. این پل ظرفیت ۸۰۰ نفر را دارد.

کف این پل که توسط «هایم دوتان»، مهندس معماری، طراحی شده، از ۹۹ پنل شیشه‌ای چند لایه تشکیل شده است. به این ترتیب، کسانی که جرئت می‌کنند از این پل رد شوند، می‌توانند ببینند دقیقا چقدر بالاتر از زمین ایستاده‌اند. «دوتان» در بیانیه‌ای گفت: «پل شیشه‌ای ژانگجیاجی طوری طراحی شده که تا حد ممکن نامرئی باشد؛ پل سفیدی که در ابرها محو می‌شود.»

طبق شبکه تلویزیونی CCTV ساخت این پل ۳٫۴ میلیون دلار هزینه برداشت. قرار بود این مکان توریستی اوایل تابستان افتتاح شود، اما این تاریخ عقب افتاد تا امنیت آن بیشتر و دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

در ماه ژوئن، از داوطلبان دعوت شد تا با یک پتک به شیشه ضربه بزنند تا استحکام و دوام آن را نشان دهند. در طول مراسم تست، مقامان حتی با یک خودرو از پل رد شدند.

2

پل ژانگجیاجی جدیدترین و شگفت‌انگیزترین گذرگاه شیشه‌ای است که در طی چند سال اخیر در چین ساخته شده است.

با اینکه پل ژانگجیاجی برای عموم افتتاح شده است، اما ساخت آن هنوز کامل نشده. تا ژوئن ۲۰۱۷ توریست‌های شجاع می‌توانند بانجی جامپینگ هم در این پل انجام دهد.

3

4

5

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید