افشین علا: فقط کتاب بخوانید

0

افشین علا، شاعر معاصر و نویسنده کودک و نوجوان به نویسندگان جوان توصیه کرد، برای کسب مهارت در نویسندگی، فقط بخوانند و بخوانند و بخوانند.

افشین علا می گوید: نخستین قدم برای نویسنده شدن بی شک خواندن است. خواندن، خواندن و خواندن، و هیچ کلاس و معلمی به اندازه مطالعه، نویسندگی را به ارمغان نمی آورد.

وی تصریح کرد: اما چگونه خواندن و چگونه انتخاب کردن کتاب های خوب نیز مستلزم همراهی با اهل ذوق و خرد است.
علا افزود: پس قدم دوم بهره گیری از کسانی است که خبره کارند زیرا بدون مشورت و هدایت اهل فن ممکن است مطالعه زیاد هم ثمری نداشته باشد، چون کتاب فراوان است اما کتاب خوب کم است.

نویسنده کتاب «بلدم شعر بگویم» گفت: قدم بعدی انس همزمان با ادبیات کهن و معاصر است. اکتفا به هریک از این دو، به مثابه پرواز کردن با یک بال است که راه به جایی نخواهد برد. ضمنا از ادبیات سایر ملل و میراث های مکتوب جهانی نیز نباید غافل بود.

علا همچنین تصریح کرد: اگر کتابخوانی و فرهیختگی باعث ایجاد فاصله بین اهل مطالعه و اکثریت مردم شود بدیهی است که امر مذمومی است.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای شخصیت افراد با مطالعه از آن جهت ارزشمند است که آنها می توانند از آموخته های خود هم در کسب زندگی بهتر استفاده کنند، و هم به دیگران البته فراخور حال هرکس کمک کنند که راه های رسیدن به حقیقت را بیابد.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع: تبیان، ایرنا

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید