آموزش ترمیم ناخن شکسته

0

شکسته شدن یکی از ناخن‌ها ظاهر کلی دست و ناخن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آیا می‌دانید چگونه می‌توان ناخن شکسته یا ترک خورده را ترمیم کرد؟

تصور کنید برای رفتن به یک مهمانی خاص و مهم آماده شده‌اید و درست روز قبل از مراسم یکی از ناخن‌هایتان ترک می‌خورد و یا قسمتی از آن جدا می‌شود! این حالت یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای یک خانم اتفاق بیافتد!

ما برای حل این مشکل راه حلی آسان و ساده آماده کرده‌ایم که می‌توانید به سادگی و با استفاده از وسایل در دسترس و بسیار ساده ناخن شکسته شده‌ی خود را ترمیم کنید و نگرانی‌ای از بابت این مشکل نداشته باشید.

چرا ناخن‌ها می‌شکنند؟

ناخن شکننده و ضعیف یک مشکل بسیار معمولی است و تقریبا ۲۰ درصد از جمعیت جهان با آن مواجه می‌شوند! و معمولا این مشکل در میان زنان رایج‌تر است. لایه لایه شدن ناخن و یا ترک خوردن شکستن آن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

شاید مهم‌ترین دلیل این مشکل افزایش سن باشد اما دلایل دیگری نیز مانند تماس زیاد دست با آب و مواد شوینده، سوتغذیه، کم کاری تیروئید و … نیز می‌توانند دلیلی بر ایجاد این مشکل در ناخن‌ها باشند.

آموزش مرحله به مرحله ترمیم ناخن شکسته

موارد مورد نیاز برای ترمیم ناخن شکسته:

  • چای کیسه‌ای
  • قیچی
  • لاک ناخن شفاف و بی رنگ

مراحل ترمیم ناخن شکسته

۱- در مرحله اول ابتدا باید یک قطعه کوچک از کاغذ چای کیسه‌ای را با استفاده از قیچی جدا کنید. این کاغذ باید به اندازه‌ای باشد که ناخن شمسته شده را به خوبی پوشش دهد. البته باید دقت داشته باشید که از چای کیسه‌ای استفاده نشده برای این کار استفاده نمایید!

آموزش ترمیم ناخن شکسته

۲- مقداری لاک ناخن شفاف و بی‌رنگ را روی نـاخن شکسته شده بزنید. اینکار را با دقت انجام دهید و مطمین شوید که تمام قسمت نـاخن شکسته را به لاک ناخـن شفاف آغشته کرده‌اید. البته باید مواظب باشید تا قسمت ترک خورده ناخـن جدا نشود.

آموزش ترمیم ناخن شکسته

۳- قبل از اینکه لاک بی‌رنگ بر روی نـاخن خشک شود، کاغذ چای کیسه‌ای برش داده شده را روی ناخن‌شکسته قرار دهید. این کاغذ را به خوبی روی قسمت شکسته نـاخن فیکس کنید تا به طور کامل چسبیده شود و فضای خالی بین نـاخن و کاغذ چای کیسه‌ای باقی نماند.

آموزش ترمیم ناخن شکسته

۴- در این مرحله یک لایه دیگر از لاک‌ناخن بی‌رنگ را روی کاغذ چای کیسه‌ای بزنید. اجازه دهید ناخن‌به طور کامل خشک شود. اگر احساس کردید سطح نـاخــن کمی ناصاف است می‌توانید با استفاده از سوهان نرم یا بافر کمی سطح نـاخـن را سوهان بکشید تا صفحه نــاخن صاف و یکدست شود.

آموزش ترمیم ناخن شکسته

۵. از آنجایی که اینکار یک ترمیم موقت برای نـاخن است پس باید بیشتر مراقب نـاخنتان باشید. اکنون لاک نـاخن مورد نظر خود را روی نـاخن‌هایتان برنید و از زیبایی آن لذت ببرید!

آموزش ترمیم ناخن شکسته

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:زیبامون

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید